Ugeprogram for Seniorfoto- og Videoklub 18.-22. maj 2020

Ugeprogram for Seniorfoto- og VideoklubKære foto- og/eller videointeresserede,
 
Formanden har modtaget meddelelser fra Gladsaxe Kommune vedrørende åbning af Seniorklubberne. Selvom mange sportsforeninger nu kan åbne i et vist omfang under restriktioner, har Seniorklubberne ikke fået tilladelse til dette. Dette skyldes, at mange ældre er i risikogruppen. Vi må således vente et stykke tid endnu. 

I mellemtiden er der disse to aktiviteter for den kommende uge:
 
    1. Mandag den 18. maj 2020 kl. 10-12: Du opfordres til at redigere et foto derhjemme, som Bjarne har fundet på en hjemmeside, og vise det frem denne dag. Vi ser, hvad hver enkelt har opnået af resultater. Der sendes en e-mail ud med weblink til videomødet på Skype en time før det afholdes. Læs mere her.
    2. Torsdag den 21. maj 2020 kl. 15-17: I torsdags blev videomødet aflyst. Vi tager derfor samme emner op denne torsdag, som skulle have været gennemgået sidste torsdag. Der vil blive sendt en mail ud med link til videomødet en time før afholdelsen. Læs mere her.
    3. Klubbens gamle hjemmeside ophører med at være i drift. Snart vil den gamle hjemmeside med webadressen www.hjvfklub.dk ikke mere være at finde på Internettet. Fremover er det kun den nye med adressen www.seniorfotovideo.dk, der vil være tilgængelig. Bjarne Damsgaard og John Vedsegaard er bestyrere af den.  
Med venlig hilsen
 
Lars Laursen, formand for Seniorfoto- og Videoklub.

Forfatter: Lars Laursen

Næstformand for Seniorfoto- og Videoklub.

Skriv et svar